Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü

İstanbul Hilton Convention Center’da 14. sü düzenlenen Türkiye Spor Adamları Ödül Töreninde Timtaş Yönetim A.Ş. ECOMAC markası ile 2015 yılı Sosyal Sorumluluk özel ödülüne layık görüldü.

21 Aralık 2015 Pazartesi günü spor, iş, siyaset ve sanat dünyasından çok sayıda davetlinin katıldığı programda Milan’ın eski teknik direktörü İtalyan Alberto Zaccheroni, Beşiktaş’ın eski efsane oyuncusu Daniel Amokachi, Stuttgart’ın sportif direktörü eski Alman futbolcu Fredi Bobiç gibi ünlüler ödül aldı.

Programda 2015 yılında hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çeken Timtaş Yönetim A.Ş. üretimini gerçekleştirdiği ECOMAC markalı ürünler ile yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Özel Ödülüne layık görüldü.

Timtaş Yönetim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akay yaptığı açıklamada “pet şişe, cam şişe ve pil gibi geri dönüştürülebilir ambalaj atıklarının ödüllendirme sistemi ile milli ekonomiye kazandırılması amacı ile üretimini yaptıkları ECOMAC otomatları hakkında bilgi verdi. Akay halen 3 tip otomat ürettiklerini PUGEDON’un atık atıldığında ödül olarak sokak hayvanlarına mama verdiğini, ECOMAC’ın atık atıldığında öğrencilere kalem verdiğini, PUGEMAK’a atık atıldığında ödül kuponu verdiğini söyledi. ECOMAC’ lar sayesinde insanlara hayvan sevgisini aşıladıklarını, çocuklara çevre bilincini ve geri dönüşümün önemini öğrettiklerini söyleyen Timtaş Yönetim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akay tüm otomatlarının çevre dostu olduğunu, güneş enerjisi ile çalıştığını söyledi.